Używamy tylko chemii płynnej.

Używamy tylko nie rakotwórczej chemii płynnej ze śladową ilością fosforanów. Do usuwania trudnych zabrudzeń zawszę polecamy szczotkę z naturalnym włosiem.

Mycie szczotką a rysowanie pojazdu

Czy ziarnko piasku przyczepione do samochodu przyciśnięte strumieniem pod ciśnieniem 120 bar, 130 kg na cm2 spowoduje większe uszkodzenia niż naturalne włosie szczotki, które silny człowiek jest w stanie nacisnąć z maksymalną siłą 40 kg na cm2?

Dodatkowo takie ziarnko bez użycia programu „Zmiękczanie brudu” zanim odpadnie od pojazdu parę cm przesuwa się po lakierze powodując rysy. Przy użyciu szczotki z naturalnym włosiem i roztworem pieniącym piasek od razu odrywa się od karoserii.

Mycie mikroproszkiem

Mikroproszek oczywiście umożliwia dokładne umycie pojazdu bez szczotki, jednak żeby tak było musi zawierać duże ilości fosforanów. Podczas testów najmocniejszych środków zdarzały się sytuacje gdzie po paru tygodniach używania roślinność w promieniu paru metrów od urządzenia usychała, co też wiązało się z dużymi karami. Mikroproszek nie dokładnie rozpuszczony (widoczny na pojeździe podczas mycia) czyści z wzorowym efektem, jednak na zasadzie piaskowania. Nie tylko zabrudzenia znikają z pojazdu, ale również i wierzchnia warstwa ochronna lakieru samochodowego.

Osmoza odwrócona czy nabłyszczasz?

Na naszej myjni stosujemy filtry produkujące osmozę odwróconą o jakości wyższej niż 15 μS. Pozwala to oczyścić wodę z 94% wszelkich związków chemicznych, które po umyciu mogą zalegać na pojeździe pozostawiając charakterystyczne białe plamki. Nie stosujemy żadnych dodatkowych osuszających środków chemicznych. Oczywiście prawie połowa wody potrzebnej do produkcji osmozy odwróconej jest odrzucana. W naszej technologii magazynowana jest w zbiorniku i wykorzystywana do mycia szczotką. Nie stosujemy odrzutu osmozy w układach wysokociśnieniowych ze względu na wysoką zawartość minerałów, które uszkadzały by kosztowne elementy membran elektrozaworowych oraz uszczelniaczy pompy ciśnienia roboczego.

 

KLIMRES MYJNIE PODKARPACKIE© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone